Ruszyły zapisy na naukowe półkolonie Szkoły Nauk Ścisłych

Na wakacje przygotowaliśmy dwie tematyki naukowych cykli - Elektronika z matematyką oraz Chemia 

Elektronika z matematyką
W czasie 5-dniowych zajęć poznamy wspólne korzenie matematyki i elektroniki. W części matematycznej nauczymy się podstaw klasycznego rachunku zdań oraz udowodnimy najważniejsze prawa logiki. Zaś na elektronice poznamy od podstaw najważniejsze elementy używane we współczesnych układach cyfrowych i będziemy samodzielnie budować bramki logiczne.

Chemia
Podczas 5 dni z chemią uczniowie samodzielnie i praktycznie będą odkrywać pasjonujący świat chemii. Chemia jest nauką eksperymentalną, więc będziemy przeprowadzać doświadczenia, wykorzystując prawdziwy sprzęt laboratoryjny, jak również substancje i odczynniki chemiczne spotykane w laboratoriach naukowych.

Półkolonie dedykowane są dzieciom po klasach IV, V i VI szkoły podstawowej. Zapewniamy solidną dawkę wiedzy z dużą ilością eksperymentów. Będziemy pracować w małych grupach pod okiem prawdziwych pasjonatów. Nie zabraknie też aktywności sportowej i smacznych posiłków po wymagających zajęciach.

Dostępne terminy, lokalizacje oraz zapisy na naszej stronie:
https://www.sns.szkola.pl/zapisy-na-polkolonie