"Zimowe spotkania z matematyką" on-line 11-15 stycznia 2021

"Zimowe spotkania z matematyką" on-line skierowane są do uczniów klas V i VI szkoły podstawowej. Program "Zimowych spotkań z matematyką" opiera się na podstawie programowej szkoły podstawowej i obejmuje zagadnienia, które sprawiają najwięcej kłopotów uczniom. Wybrane tematy będą przedstawiane jednak inaczej niż w szkole, z naciskiem na praktyczne wykorzystanie umiejętności matematycznych.

Mamy świadomość, że tegoroczne ferie zimowe są inne niż dotychczas - zmieniony termin ferii zimowych, ponad czterotygodniowa przerwa w nauce, ograniczona możliwość wypoczynku. To dobry czas by pogłębić i utrwalić wiadomość zdobyte w szkolnej edukacji zdalnej, skupić się na tematach, które sprawiają dzieciom najwięcej trudności.

Na "Zimowych spotkaniach z matematyką" będziemy omawiać między innymi: własności działań, ułamki zwykłe, potęgi i pierwiastki; systemy liczbowe; ułamki dziesiętne, procenty. Zdobyte na kursie umiejętności sprawią, że znaczna część elementarnych zagadnień z matematyki stanie się w końcu zrozumiała.

Wychodzimy naprzeciw obecnej trudnej sytuacji - dzieci mogą uczestniczyć w naszych zajęciach online, niezależnie gdzie się znajdują: w domu czy na wyjeździe. Zajęcia trwają do południa (9.00.-12.00), tak by dziecko mogło również skorzystać z feryjnego wypoczynku.

Więcej informacji: https://www.sns.szkola.pl/zajecia-i-oplaty