Laboratorium
CHEMIA ANALITYCZNA

Liceum, technikum

Zajęcia dedykowane dla uczniów szkół ponadpodstawowych interesujących się chemią. Na zajęciach opanujesz podstawy analizy jakościowej kationów i anionów.

Jesteś uczniem liceum lub technikum? Chcesz nauczyć się pracy w laboratorium?
Zapraszamy Cię na zajęcia laboratoryjne CHEMIA ANALITYCZNA.

Na zajęciach odbędziemy pełny kurs analizy jakościowej zarówno kationów jak i anionów. Wszystkie eksperymenty oraz analizy uczniowie wykonują samodzielnie. Zajęcia trwają trzy godziny lekcyjne. Na pierwszej godzinie lekcyjnej przedstawiany jest wstęp teoretyczny obejmujący zagadnienia analizy wybranej grupy kationów lub anionów. W czasie pozostałych dwóch godzin uczniowie przeprowadzają samodzielną analizę otrzymanych próbek.

Materiał realizowany na kursie w części pokrywa się z podstawą programową chemii rozszerzonej w liceum ogólnokształcącym oraz technikum o profilu chemicznych. Pomaga w zdobyciu praktyki pracy w laboratorium chemicznym i znacząco ułatwia przygotowanie do olimpiady chemicznej.

Kurs trwa 1 semestr i obejmuje 12 spotkań trwających 3 godziny lekcyjne z jedną 15 minutowa przerwą.
Zajęcia odbywają się w soboty w godz. 9:00-11:30.
Grupy liczą maksymalnie 12 osób.
Koszt zajęć: od 27 zł za godzinę lekcyjną.

Aby zapisać się na zajęcia prosimy wypełnić formularz, wybierając preferowaną lokalizację zajęć.