Zajęcia laboratoryjne
PRACOWNIA FIZYCZNA

Klasa VIII

Pozwalamy uczniom samodzielnie i praktycznie odkrywać najważniejsze zjawiska fizyczne. Jest to uzupełnienie teoretycznych lekcji szkolnych o zaawansowane doświadczenia fizyczne.

Posuwamy się zgodnie z programem szkolnym i skupiamy się na ilustrowaniu wiedzy nabytej w szkole samodzielnie przeprowadzanymi eksperymentami fizycznymi. Każde twierdzenie dokumentujemy doświadczeniem. Stawiamy pytania, po czym planujemy i przeprowadzamy eksperymenty mogące udzielić nam odpowiedzi.

Kurs PRACOWNIA FIZYCZNA dedykowany jest wszystkim uczniom klasy VIII, którzy teoretyczne lekcje szkolne chcieliby poprzeć zaawansowanymi doświadczeniami fizycznymi. Uzupełniamy szkolny program nauczania o część eksperymentalną, niezbędną w dogłębnym poznaniu fizyki.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w godz. 17:00-18:40 w wybrany dzień tygodnia pn. - pt.