Pracownia fizyczno-chemiczna

Klasy VII-VIII
stacjonarnie

W czasie zajęć pokazujemy uczniom eksperymentalny charakter fizyki i chemii poznawanych w szkole. Stawiamy pytania, po czym planujemy i przeprowadzamy doświadczenia.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów, którzy już rozpoczęli naukę fizyki i chemii i chcą lepiej zrozumieć zagadnienia omawiane w szkole, jak również pogłębić wiedzę z tych przedmiotów. Kurs ten może być świetnym sposobem na przygotowanie się do egzaminu 8-klasisty jak również do konkursów kuratoryjnych.

Na pracowni ilustrujemy poszczególne zagadnienia samodzielnie przez uczniów wykonywanymi doświadczeniami. Dzięki temu zagadnienia poznawane szkole często jedynie teoretycznie, stają się w końcu zrozumiałe i przede wszystkim ciekawe i niezwykłe.

Kurs trwa 2 semestry i obejmuje 28 spotkań trwających 2 godziny lekcyjne z 10 minutową przerwą.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

• Bemowo – SP 363, ul. Rozłogi 10 - wtorki, godz. 17:00
  • Bielany – SP 214, ul. Fontany 1 - środy, godz. 17:00