Zajęcia profilowe
Astrofizyka

Klasy IV-VI

Podczas zajęć odbywamy z uczniami fascynująca podróż aż do początków wszechświata. Wspólnie szukamy odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące kosmosu. O niektórych rzeczach opowiadamy, a niektóre sami liczymy.

Chcesz by Twoje dziecko poznało tajemnice otaczającego nas wszechświata?
Zapraszamy uczniów klas IV-VI SP na zajęcia profilowe ASTROFIZYKA.

Zadajecie sobie czasami fundamentalne pytania o wszechświat wokół nas? Skąd się wziął? Czy wszędzie w nim obowiązują te same prawa? Czy będzie trwał wiecznie?

Na zajęciach z astrofizyki stopniowo zagłębiamy się w otaczający nasz wszechświat. Poznajemy najbliższe sąsiedztwo Ziemi – planety i ich księżyce. Szukamy miejsc w Układzie Słonecznym podobnych do naszej macierzystej planety. Zastanawiamy się czemu Słońce świeci. Następnie poznajemy inne gwiazdy – uczymy się jak powstają, jak żyją i jak umierają. Rozpoznajemy rodzaje galaktyk, a także dowiemy się jak powstał nasz wszechświat i jaka jest nasza współczesna o nim wiedza. W trakcie zajęć uzupełniamy wiedzę z fizyki niezbędną, aby zrozumieć podstawowe procesy zachodzące w otaczającym nas kosmosie. To co się da, będziemy liczyć. Wspólnie szukamy odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące kosmosu.


Kurs trwa 2 semestry i obejmuje 32 spotkania trwające 2 godziny lekcyjne z 10 minutowa przerwą.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w godz. 16:00-17:40 w wybrany dzień tygodnia pn. - pt.
Koszt zajęć od 19,50 zł za 1 godz. lekcyjną

Aby zgłosić dziecko na zajęcia prosimy wypełnić formularz, wybierając preferowany dzień, godzinę i lokalizację zajęć.
Skontaktujemy się z Państwem niezwłocznie w celu potwierdzenia dostępności zajęć.