Klasy V-VII
stacjonarnie

Chemia jest nauką eksperymentalną! W Szkole Nauk Ścisłych uważamy, że metoda doświadczalna stanowi nieodzowny element nauczania tego przedmiotu. Eksperymenty często bezlitośnie weryfikują nawet najbardziej eleganckie teorie.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, które chciałyby wcześniej poznać zagadnienia omawiane w szkole, lub też właśnie zaczynają ten przedmiot w szkole i chciałyby lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia. Kurs ten może być zarówno wsparciem w zrozumieniu tego trudnego przedmiotu szkolnego, jak też świetnym wsparciem dla osób chcących przystąpić do konkursu kuratoryjnego. Zajęcia z chemii skupione są na zaawansowanych eksperymentach. Dzieci będą osobiście przeprowadzać doświadczenia, wykorzystując profesjonalny sprzęt laboratoryjny i odczynniki chemiczne.

Kurs trwa 2 semestry i obejmuje 28 spotkań trwających 2 godziny lekcyjne z 10 minutowa przerwą.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w godz. 17:00-18:40 w wybrany dzień tygodnia pn. - pt.