Zajęcia profilowe
ELEKTRONIKA

Klasy IV-VI

Poznawanie elektroniki rozpoczynamy całkowicie od zera. Uczymy się czym jest prąd i jakie podstawowe prawa rządzą jego zachowaniem. Czym się różni obwód elektryczny od elektronicznego? Jak działa procesor? Czy można samodzielnie zbudować układ zapamiętujący? W trakcie kursu odpowiadamy na te pytania.

Chcesz by Twoje dziecko rozumiała jak działają niemal wszystkie otaczające nas urzadzenia?
Zapraszamy uczniów klas IV-VI SP na zajęcia profilowe ELEKTRONIKA.

Poznawanie elektroniki rozpoczynamy całkowicie od zera. Uczymy się czym jest prąd i jakie podstawowe prawa rządzą jego zachowaniem.

Poznajemy poszczególne elementy stosowane w obwodach elektronicznych i uczymy się jak za ich pomocą zbudować proste układy. Po uzupełnieniu wiedzy z zakresu klasycznego rachunku zdań i algebry Boole'a rozpoczynamy fascynującą przygodę z układami cyfrowymi. Na wstępie budujemy bramki logiczne i poznajemy pierwsze układy scalone. Budujemy swoje pierwsze przerzutniki - małe komórki pamięci i dzielniki sygnału. Dzięki użyciu tych elementów stopniowo przechodzimy do coraz bardziej skomplikowanych układów.

Ponieważ w ciągu roku nie zdążymy posiąść całej wiedzy i wszystkich umiejętności z podstaw elektroniki, to jej kurs planujemy jako dwuletni. Jeżeli zatem Twoje dziecko zarazi się pasją do tego przedmiotu, to w przyszłym roku będzie mogło wspólnie z nami kontynuować zgłębianie jego tajników.


Kurs trwa 1 semestr i obejmuje 14 spotkań trwających 2 godziny lekcyjne z 10 minutowa przerwą.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.
Koszt zajęć od 26,00 zł za 1 godz. lekcyjną

Aby zgłosić dziecko na zajęcia prosimy wypełnić formularz, wybierając preferowany dzień, godzinę i lokalizację zajęć.
Skontaktujemy się z Państwem niezwłocznie w celu potwierdzenia dostępności zajęć.