Na zajęciach mało liczymy, ale dużo się zastanawiamy. Przedstawimy te dziedziny matematyki i pojęcia, które są fundamentalne dla współczesnych nauk ścisłych i społecznych.

Chcesz by Twoje dziecko lepiej rozumiało w przyszłości współczesną komunikację, informatykę czy legislację? Zapraszamy na zajęcia profilowe MATEMATYKA.

Na naszym kursie matematyki pokazujemy tę naukę z zupełnie innej strony niż kierunkowany na obliczenia program szkolny. Po kilku semestrach dojdziemy do bardzo zaawansowanych pojęć, które w programach szkolnych są pomijane jako zbyt trudne. W pierwszym semestrze skoncentrujemy się na logice, rachunku zbiorów i relacjach.

W trakcie lekcji mało liczymy, ale dużo się zastanawiamy. Wspólnie podejmujemy próbę intuicyjnego sformułowania podstawowych aksjomatów algebry i zrozumienia podstaw współczesnej matematyki. Zapoznajemy się z fundamentalnymi działami logiki matematycznej - klasycznym rachunkiem zdań, nazw i predykatów oraz teorią mnogości. Uczniowie zdobywają umiejętność formalizowania zdań języka naturalnego i wyciągania poprawnych wniosków, a nabyta wiedza pomoże im w precyzyjnym wysławianiu się.

Kurs obejmuje 17 spotkań po 2 godziny lekcyjne z 10 minutową przerwą.
Rozpoczynamy od 11 lutego, a kończymy tuż przed końcem roku szkolnego.