Spotkania z matematyką

Klasy V-VI
on-line

Zajęcia prowadzą do lepszego zrozumienia zagadnień omawianych w szkole. Omawiane zagadnienia tłumaczone są w nieco inny niż w szkole sposób, tak aby tematy często sprawiające dzieciom trudności, takie jak działania na ułamkach, przekształcanie równań, wyrażenia algebraiczne, stały się w końcu zrozumiałe.

Zajęcia realizowane są w następujących po sobie 4-5 zajęciowych blokach tematycznych. Każdy blok stanowi zamkniętą całość, przybliżającą uczniom dane zagadnienie.

Ćwiczone umiejętności są potrzebne nie tylko w samej matematyce, lecz także na przykład w fizyce czy informatyce. Zdobyte na kursie umiejętności sprawią, że znaczna część elementarnych zagadnień z matematyki, fizyki czy informatyki stanie się w końcu zrozumiała. Umiejętności te przydadzą się kursantom zarówno podczas nauki w szkole podstawowej, jak i na dalszych etapach nauki.

Kurs trwa 2 semestry i obejmuje 28 spotkań trwających 2 godziny lekcyjne z 10 minutową przerwą.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w poniedziałki, godz. 17:00 lub we wtorki, godz. 17:00.