Spotkania z zaawansowaną matematyką

Klasy V-VII
on-line

Na zajęciach mało liczymy, ale dużo się zastanawiamy. Przedstawimy te dziedziny matematyki i pojęcia, które są fundamentalne dla współczesnych nauk ścisłych i społecznych.

Większości z nas matematyka kojarzy się z obliczeniami i równaniami. To obraz fałszywy! Matematyka jest fascynującą nauką badającą różne obiekty - ich właściwości i wpływ na inne obiekty.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, które chciałyby rozszerzyć swoją znajomość matematyki znacznie poza zakres szkolny. Pokazujemy tę naukę z zupełnie innej strony niż kierunkowany na obliczenia program szkolny. W czasie kursu dojdziemy do bardzo zaawansowanych pojęć, które w programach szkolnych są pomijane. Koncentrujemy się na logice, rachunku zbiorów, relacjach, funkcjach i podstawowych pojęciach algebry.

Te zagadnienia matematyczne nie są omawiane w szkole, a więc dzieci nie muszą posiadać szkolnej wiedzy matematycznej na wysokim poziomie. Potrzebna za to jest otwarta głowa i chęć poznawania nowych pojęć.

Zajęcia "Matematyka zaawansowana" są niezależnym kursem i do zapisania się nie jest wymagane wcześniejsze uczestnictwo w żadnych innych zajęciach prowadzonych przez naszą szkołę.

Kurs trwa 2 semestry i obejmuje 28 spotkań trwających 2 godziny lekcyjne z 10 minutową przerwą.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w środy, godz. 17:00 lub w soboty, godz. 9:30.