Spotkania z naukami ścisłymi

Klasy V-VII
stacjonarnie

Podczas zajęć poznajemy różne działy fizyki, astrofizyki i chemii. Uczymy wyciągania wniosków z doświadczeń i pokazujemy związek pomiędzy naukami.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, które chciałyby wcześniej poznać zagadnienia z fizyki i chemii omawiane w szkole, lub też właśnie zaczynają te przedmioty w szkole i chciałyby lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia. Kurs ten może być zarówno wsparciem w zrozumieniu tych trudnych przedmiotów szkolnych, jak też świetną pomocą dla osób chcących przystąpić do konkursów kuratoryjnych.

Zajęcia mają charakter interdyscyplinarny. Łączymy różne działy fizyki, astrofizyki i chemii w przekrojowy projekt, w którym wiele aspektów tych nauk odkrywamy empirycznie. Wprowadzamy elementy metodologii pomiarów. Uczymy się wyciągania wniosków z doświadczeń. Uczniowie przekonują się, jak poszczególne dziedziny nauki przenikają się i jaki mają na siebie wpływ oraz dlaczego ważne jest uważne poznawanie każdej z nich. Dzieci uczą się planowania i przeprowadzania eksperymentów.

Kurs trwa 2 semestry i obejmuje 28 spotkań trwających 2 godziny lekcyjne z 10 minutową przerwą.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

• Bemowo – SP 363, ul. Rozłogi 10 - piątki, godz. 17:00 lub soboty, godz. 9:30
  • Bielany – SP 214, ul. Fontany 1 - poniedziałki, godz. 17:00 lub soboty, godz. 9:30
  • Ursynów – SP 319, ul. ZMW 10 - czwartki, godz. 17:00 lub soboty, godz. 9:30
  • Ursynów – NSP im. Lindego, ul. Rosoła 10 - czwartki, godz. 16:15 lub soboty, godz. 9:30