baner o nas

Zakładając Szkołę Nauk Ścisłych za cel postawiliśmy sobie rzetelne nauczanie przedmiotów ścisłych. Podstawą fizyki i chemii jest eksperyment i wnioskowanie na podstawie obserwacji. Niestety, większość uczniów na swojej ścieżce edukacyjnej nie zetknie się z laboratorium fizycznym lub chemicznym. Dlatego nadrabiamy powstałą lukę.

Zachęcamy dzieci do odkrywania świata, naprowadzamy je na drogę intuicyjnego poznania pojęć nauk ścisłych i pokazujemy jak wykorzystywane są na co dzień. Prowokujemy do stawiania pytań, krytycznego myślenia i poprawnego wnioskowania. Ale przede wszystkim porządnie uczymy nauk ścisłych.

Nieważne kim będzie Twoje dziecko – prawnikiem, informatykiem, menadżerem czy naukowcem – dajemy bazę pojęciową niezbędną do zrozumienia JAK DZIAŁA ŚWIAT.

Dlaczego patronem szkoły jest prof. dr hab. Włodzimierz Kołos?

Ponieważ większość założycieli Szkoły Nauk Ścisłych to chemicy, wybór patrona z kręgu naukowców chemików był naturalny. Co więcej, jesteśmy też absolwentami Wydziału Chemii UW, z którym prof. Kołos był związany przez ponad 30 lat. I chociaż nie dane nam już było spotkać prof. Kołosa osobiście, to jak wszyscy studenci chemii rozpoczynaliśmy naszą przygodę z chemią kwantową od wspaniałego podręcznika jego autorstwa.

Niestety, pomimo że każdy student chemii, fizyki czy matematyki zna nazwisko i osiągnięcia prof. Kołosa, to jednak nie jest on szeroko znany poza środowiskiem akademickim i naukowym. A to właśnie między innymi chcielibyśmy zmienić poprzez działalność Szkoły Nauk Ścisłych im. W. Kołosa.

Prof. Kołos to jeden z największych autorytetów polskiej i światowej chemii. Jego obliczenia energii dysocjacji cząsteczki wodoru były pierwszym przypadkiem w historii, gdy modelowanie metodami chemii kwantowej przyniosło wyniki znacznie bardziej dokładne niż doświadczenia spektroskopowe. Prof. Kołos był też mentorem całego pokolenia naukowców chemii teoretycznej.